
Ünnep – A nagyváradi Tibor Ernő Galéria alkotóinak csoportos kiállítása
Amikor 30 éve alakult a kis csapat nem gondolta senki, hogy ennyi év után még folyamatosan jelen lesz Nagyvárad magyar kulturális életében. Nyugodtan mondhatnám a kilencvenes években a Kanonok sor volt a Várad művelődési központja. Itt volt a Bihari Napló szerkesztősége, a Bunyitai könyvtár, a Szent László gimnázium a Romai-Katolikus püspökség a Múzeum és a pincében Románia első pince galériája.
Csakis a lelkes egyesület tagjai hozhattak létre egy ilyen maradandó intézményt. A rendszerváltás után sorra alakultak a különböző magyar szervezetek de mára csak kevés maradt az eredeti elképzelések mellet. Természetesen a TEG sokat köszönhet az ugyan olyan nagylelkű támogatóknak is akik segítsége nélkül nem valósulhatott meg mindaz amit Tibor Ernő Galériának hívnak a mai napig.
A galéria az évek folyamán helyszíne volt számos kiállításnak sok vendég művész vagy alkotó mutatta meg az alkotásait. A tagság is rendszeresen kiállított a galériában. De voltak könyvbemutatók, koncertek gyerekrajz kiállítások.
A legizgalmasabb folyamat volt mindig a tárlatok építése, rendezése a könyvbemutatók szervezése. Valaki mindig ott volt a megnyitókon és csapatban lelkesen dolgoztunk egy-egy eseményen.
Titkokat rejtenek ezek a munkák
„A mostani tárlat változatos tematikájú és technikai képet mutat. Jelen vannak a tájképek, a jellegzetes Köröspart, a Sion templom, a Szilvás, de a belváros épületei, a Szent László templom, a városháza is. Titkokat rejtenek ezek a munkák, olyan életszemléletről, amit csak mi értünk. Talán a valaha Nagyváradon alkotó nagy elődök, mint Macalik Alfréd, Mottl Román vagy Kristófi János tudták megfejteni, akik szerelmesei voltak a városi tajképnek. Ugyanakkor a kis kiállítótérben jól megférnek és harmonizálnak a látvánnyal a kortárs képzőművészeti irányzatok, az absztrakt kompozíciók. Lendületes, telített színekkel töltik ki a kiállítóteret.” (Toró József kurátor)

Lendületes telített színekkel töltik ki a kiállítóteret. A kísérleti jellegű szemlélet is jelen van a merített papír újszerű felhasználásával .E sorok írójának egykori kedvelt témáját parafrazálva.
A grafikai munkák egységes részei a kiállításnak, részletgazdag tollrajzok, lendületes hidegtű eljárással készült érdekes perspektívájú város részlet emeli a kiállítás technikai változatosságát. Ugyan akkor a bravúrosan megfestett akvarellek érzékeny színvilággal alítják meg a szemlélődőt. A pasztell technikával készült munkák egy fantázia világba vezetnek ahova szívesen utazhatnánk. Utalásokat kapunk a gótikára az üvegre festet kompozícióval de ugyan akkor lehet egy üvegre festett ikon városi változata is. Térkitöltő funkciója, rendeltetése van az egyedüli szobor portrénak de inkább intermédia jelleggel közelíti meg az ábrázolt alakot. Melegséggel utal a kis textil munka utalva egy barátságos otthonra.