
Vérző Magyarország
A kiállítás anyagát helyi gyűjtők és emlékezők, valamint a Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum bocsátotta a kiállítók rendelkezésére. A tárlaton – amit a ház Éhen Gyula termében lehetett megtekinteni – korabeli könyvek, térképek, fényképek és levelek, falvédők, bélyegek segítségével lehetett fogalmat alkotni arról a sokkról, amely az itt lakókat 1920-ban érte.

A kamaratárlat az Őrvidék Ház által szervezett Vérző Magyarország címmel – a járványügyi helyzetre való tekintettel a Huszárlaktanya udvarán – megtartott konferencia kísérő rendezvényeként nyílt meg.
„A körülmények ellenére ennél méltóbban emlékezni a száz évvel ezelőtti tragédiára nem lehetett volna” – fogalmazott Csapláros Andrea, a Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum igazgatója, aki a múzeum anyagával és kollégáival a tudományos hátteret biztosította a tárlathoz, ám kiemelte a civil gyűjtők munkáját, felajánlását is. Mint mondta, ők tudják igazán hitelesen megmutatni az utókornak, hogy hogyan éreztek Trianonnal kapcsolatban az akkori egyszerű emberek. Bélyegek, falvédők tanúskodnak róla, mit jelentett az ország szétszakítása a családok és az otthonok számára.